Skip to content

Teletechnika

Usługi teletechniczne

Oferujemy profesjonalny montaż instalacji teletechnicznych, które służą ochronie budynków i terenów firm oraz instytucji. W zakres teletechniki wchodzą systemy telekomunikacyjne, sieci lan czy budowa instalacji telekomunikacyjnych. Do budowy instalacji elektrycznych wykorzystujemy coraz bardziej zaawansowane technologie, dzięki czemu systemy teletechniczne stają się bardzo inteligentnymi rozwiązaniami. Są one w stanie zarządzań danym łańcuchem zdarzeń oraz procesów. Naszym klientom dajemy możliwość integracji systemów na jednej platformie informatycznej, co gwarantuje uzyskiwanie dokładnych informacji i sprawne zarządzanie bezpieczeństwem budynku z jednego miejsca.

Instalacje teletechniczne

Teletechnika to dziedzina techniki, która zajmuje się praktycznym zastosowaniem telekomunikacji. Instalacje teletechniczne są ważnym elementem współczesnych budynków. Zapewniamy projektowanie i montaż instalacji teletechnicznych, dzięki którym można z łatwością zarządzań obiektami, zapewnić im wysoki poziom bezpieczeństwa oraz płynną transmisję danych. W naszej pracy wykorzystujemy produkty od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Decydując się na usługi naszej firmy Convis, możesz mieć więc pewność, że stworzona instalacja będzie działała prawidłowo.

instalacje teletechniczne olsztyn
Nasze specjalności teletechniczne obejmują:

Okablowanie strukturalne LAN

Okablowanie strukturalne jest to całe okablowanie telekomunikacyjne znajdujące się w budynku. Projekt nowej instalacji tworzymy, biorąc pod uwagę aktualne, jak i przyszłe potrzeby klienta. Usługę rozpoczynamy od sprawdzania istniejącego okablowania i zweryfikowania tego, czy aktualna infrastruktura jest wystarczająca oraz ma odpowiednią przepustowość i czy niezbędna jest aktualizacja podłączonych do niej urządzeń. Po zakończeniu etapu projektowego zajmujemy się: budową sieci, układaniem kabli od szafy dystrybucyjnej, pomiarami zainstalowanej sieci, zarabianiem końcowych części trasy czy zabudową tras kablowych-koryta.

Urządzenia sieciowe LAN/WLAN

Sieć strukturalna wykorzystywana jest przede wszystkim przez stacje robocze, serwery, sieć WiFi. Aby w pełni czerpać jak najwięcej z opracowanej sieci teletechnicznej, niezbędne jest dobranie routerów, switchy czy access pointów. Wysokiej jakości, solidne urządzenia sieciowe lan/wlan to podstawa.

Okablowanie światłowodowe

Budowa instalacji telekomunikacyjnych obejmuje również zastosowanie wewnątrz obiektu coraz popularniejszej technologii światłowodowej. Dzięki niej można uzyskać znakomitą przepustowość sieci, co przekłada się na możliwość instalacji większej ilości sprzętów. Sieci światłowodowe nie są convis obce, gdyż w ich instalacji posiadamy już 13 lat doświadczenia. Budujemy sieci napowietrzne, doziemne, wewnątrz budynkowe oraz wykonujemy pomiary reflektometryczne. Biorąc pod uwagę wytyczne, spawamy światłowody, montujemy przełącznice i kładziemy kable. Wykorzystujemy nasze ogromne doświadczenie w tej technologii i przenosimy je na wykonywanie profesjonalnych instalację u klienta.

Telewizja przemysłowa (CCTV)

Sieć kablowa może być wykorzystana także jako telewizja przemysłowa cctv. Daje ona możliwość nadzoru nad obiektem, poprzez rejestrację obrazu uzyskanego z zainstalowanych kamer przemysłowych. Odpowiednie rozmieszczenie kamer znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa w budynku. Ważna jest też wybranie urządzeń, które będą spełniały wszelkie wymagania klienta. Gwarantujemy fachowe doradztwo w wyborze najlepszych rozwiązań, takich jak: modele kamer, wideorejestratory, switche i sprzęt do podglądu. Pomożemy Ci stworzyć zestaw kompatybilnych ze sobą urządzeń, a przy tym prawidłowo je zainstalujemy i zweryfikujemy poprzez uruchomienie systemu zarządzania monitorem.

Systemy sygnalizacji włamania

Systemy alarmowe to ważny element ochrony obiektu komercyjnego. Dzięki nim można szybko wykryć i zareagować na potencjalne zagrożenie w postaci nieuprawnionego dostępu do obiektu osób niepowołanych. Właściwie dobrany system znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży. Nasza usługa obejmuje zaprojektowanie systemu oraz jego montaż w tym prawidłowe rozmieszczenie czujek.

Systemy sygnalizacji pożaru i system kontroli dostępu

Systemy sygnalizacji pożaru także bazując na sieci czujek. Mogą one ochronić życie pracowników. Warto więc zaufać doświadczonym specjalistom, w dobrze urządzeń, zaprojektowaniu instalacji oraz jej wykonaniu. Systemy kontroli dostępu uniemożliwiają na wejdzie na dany teren osobom nieuprawnionym. Tak samo dbają one o bezpieczeństwo pracowników, jak i informacji niejawnych. Instalacje teletechniczne to element, o którym nie można zapominać, a wybór godnego zaufania partnera do współpracy to klucz do sukcesu. 

Firma Convis, zlokalizowana w Olsztynie, rozszerza swoje kompetencje poza instalacjami teletechnicznymi, oferuje klientom profesjonalne usługi w zakresie budowy sieci komputerowych oraz automatyzacji budynków. Dzięki swojemu doświadczeniu i wykorzystaniu najnowszych technologii Convis jest w stanie dostarczyć rozwiązania na najwyższym poziomie, dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta. Zapraszamy do kontaktu i nawiązania współpracy z naszą firmą, aby wspólnie realizować projekty, które przyczynią się do poprawy efektywności i funkcjonalności infrastruktury IT oraz zwiększą komfort użytkowania przestrzeni biurowych i mieszkalnych.

Potrzebujesz usług teletechnicznych ? Zapraszamy do kontaktu !

Porozmawiajmy o Twojej inwestycji

Masz pytania?

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Przez korzystanie ze strony CONVIS wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z tą Polityką Ciasteczek. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania strony CONVIS.

Zamknij