Skip to content

Sieci LAN

Projektowanie sieci LAN wymaga indywidualnego podejścia do klienta. Tylko w ten sposób będzie można być pewnym tego, że każdy inwestor będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał sieci LAN. Z naszej strony możemy Wam zapewnić takie podejście. Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Convis Olsztyn, która już od ponad dekady znajduje się na rynku. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak powinno wyglądać projektowanie sieci komputerowej, która zapewni Wam maksimum funkcjonalności.

Wykonanie sieci LAN

Sieć LAN to lokalna sieć komputerowa, która umożliwia współpracę komputerów i urządzeń peryferyjnych na określonym obszarze. To właśnie dzięki sieciom komputerowym, które zawsze są dopasowane do indywidualnych potrzeb, można cieszyć się maksimum funkcjonalności i szybkim przesyłem danych.

Jako Convis Olsztyn mieliśmy przyjemność wykonać projekt lokalnej sieci dla WASKO. Realizowaliśmy dla nich projekt OSE. Głównym zleceniodawcą był NASK. Cieszymy się z tego, że mogliśmy wziąć udział w tak dużej inwestycji, która okazała się sukcesem. To najlepszy dowód na to, że tworzenie sieci komputerowych nie stanowi dla nas żadnego wyzwania. Chętnie zajmiemy się zaprojektowaniem sieci komputerowej dla Was.

Które sieci LAN/WAN?

Jako inwestorzy możecie nie mieć tej świadomości, że do dyspozycji jest kilka typów sieci LAN. Nie każdy ma odpowiednią wiedzę. Nie jest mu ona potrzebna, skoro nie zajmuje się on nią na co dzień. Niczego się jednak nie obawiajcie, ponieważ my Wam opowiemy o wszystkich rodzajach sieci, a także pomożemy ją wybrać w odpowiedni sposób, biorąc pod uwagę indywidualne predyspozycje.

Dostępne sieci możemy podzielić na:

Wykonanie lokalnej sieci LAN

Wykorzystanie sieci komputerowych LAN oraz światłowodu rośnie. Coraz większa ilość inwestorów patrzy przychylnym okiem na lokalną sieć. Ważnym elementem projektowania sieci jest odpowiedź na kilka najważniejszych pytań. W ten sposób będziesz mieć większą świadomość tego, co tak naprawdę jest Tobie potrzebne.

W pierwszej kolejności musisz uświadomić sobie w jakich celach sieć będzie wykorzystywana. Nie zapominaj także o tym, że musisz mieć pewność, ile dokładnie komputerów lub innych urządzeń sieciowych będzie do całości podłączone.

Ważne jest również to, abyś ustalił w jakich dokładnie obszarach budynku owe urządzenia będą dokładnie umieszczone. Pomimo tego, jakie dokładnie możliwości zapewnia sieć, nie może to być zbyt duży obszar. Może się bowiem okazać, że Twój model sieci LAN będzie miał problem z szybkim przesyłem danych.

Na pewno ważnym aspektem dla Ciebie okaże się internet. Wszyscy dążą do tego, aby móc swobodnie korzystać. Koniecznością będzie jednak zastosowanie odpowiedniego routera lub modemu. Ważny jest również dostęp do gniazdka telefonicznego lub sieciowego z wykupioną u dostawcy sieci aktywną usługą. Tylko w ten sposób możliwe będzie podłączenie routera zapewniającego bezpieczne połączenie z internetem.

Omówione wyżej sprawy mogą wydawać się dla Ciebie „czarną magią”. Nie jeżeli będziesz mógł skorzystać ze współpracy z naszą firmą. Convis Olsztyn to ludzie, którzy zapewniają kompleksową obsługę wszystkim inwestorom. Zapewniamy bezpłatny audyt. Do tego proponujemy najkorzystniejsze rozwiązania, które zapewnią maksimum funkcjonalności. Z naszej strony możecie liczyć na wycenę projektu. Wykonujemy pomiary sieci LAN do certyfikacji. Warto nam zaufać. Zapraszamy do kontaktu.

Firma Convis, działająca w Olsztynie oraz na terenie całej Polski, specjalizuje się nie tylko w instalacji sieci LAN, ale również oferuje zaawansowane systemy CCTV oraz systemy kontroli dostępu. Dzięki naszej wszechstronnej wiedzy i doświadczeniu, jesteśmy w stanie dostarczać rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Zapraszamy do współpracy i kontaktu z nami, abyśmy mogli pomóc Państwu w stworzeniu bezpiecznego i efektywnego środowiska pracy.

Porozmawiajmy o Twojej inwestycji

Masz pytania?

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Przez korzystanie ze strony CONVIS wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z tą Polityką Ciasteczek. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania strony CONVIS.

Zamknij